NAUJA PROGRAMA!
TRUMPAS GRAFIKOS KURSAS
JAUNIMUI IR SUAUGUSIEMS
NUO BALANDŽIO 11 D.

Visus, trokštančius pažinti grafikos meną iš arčiau, kviečiame į dirbtuves, kurias sudaro 4 užsiėmimai. Tai puiki proga prisiliesti prie tradicinių spausdinimo technikų ir sukurti savo pirmąjį grafikos darbų tiražą. Kūrinys, gimstantis po sunkiu presu, užburia kiekvieną, tačiau reikia pasisaugoti, nes galima susirgti grafikos manija!

Kurso metu išbandysime šias grafikos technikas:

Kolografija

Pirmasis užsiėmimas skirtas tiesmukiausio atspaudo pažinimui. Tai – koliažo principu kuriamas piešinys/reljefas iš pačių įvairiausių medžiagų: audinių, atraižų, kartono, siūlų. Kolografijos technika kuriame fantastinį peizažą.

Monotipija

Monotipija – vieno atspaudo kūrinys. Pati esmė yra gyvas piešinys, tik jį būtų galima vadinti atvirkštiniu, kadangi piešiame ne dažais ant popieriaus, bet popieriumi ant dažų. Be galo subtili ir jautri technika puikiai tinka augalų piešiniams, tad iliustruosime botaniką.

Lino raižinys

Šis iškiliosios spaudos būdas bene populiariausias pasaulyje, o jo brolis medžio raižinys buvo itin pamėgtas lietuvių iliustratorių. Specialiais rėžtukais kruopščiai išpjaunama linoleumo plokštė, o tuomet voluojami dažai, spaudžama staklėmis arba metaliniu šaukštu. Ši technika užburia meditatyvumu. Kursime gyvūnų paveikslus.

Sausa adata

Susitinkame su giliaspaudės technologija. Jeigu iškiliosios spaudos būdu nuraižome to, ko nereikia, šįkart rėžiame ten, kur norime matyti piešinį. Sausos adatos technika patiks knygų mėgėjams, kadangi kursime nuosavą exlibrį, kuriuo galima paženklinti knygas iš savo bibliotekos.

Kurso kaina: 140EUR.

Užsiėmimai vyks ketvirtadieniais 18:30 val. Užsiėmimo trukmė: 3 akad. val.
Pradžia: balandžio 11 d.
Užsiėmimus ves grafikė, piešėja Ieva Daščioraitė.

Visos dailės priemonės suteikiamos.

REGISTRACIJA JAUNIMUI

REGISTRACIJA SUAUGUSIEMS