VIZIJA

Kadaise menininkais buvome visi. Vaikystėje daugelis sukūrėme didžiausius ir galbūt vienintelius savo „šedevrus“, nė nežinodami, kas yra menas, kaip reikėtų piešti, ar turime tam gabumų. Deja, laikui bėgant, racionalus „žinojimas“ kas yra kas, o dažniausiai – baimė sunaikina kūrėją. Mūsų tikslas – padėti sugrįžti į autentišką savo kūrybos kelią, o jeigu juo jau einama – žengti kartu, dalintis žiniomis, patirtimi ir drauge džiaugtis atradimais. Tikime, jog bendrystė, palaikymas ir mėgavimasis procesu augina asmenybę kur kas labiau nei konkurencija ir žūtbūtinis rezultato siekimas.

Čia laukiamas kiekvienas: tiek jau seniai besidomintis menu, tiek tik šiandien, galbūt pirmą kartą, pajutęs norą atrasti meno pasaulį, kūrybos džiaugsmą ir… save.

Mokykloje nėra stojamųjų egzaminų ir darbai nevertinami balais – kiekvieno mokinio rezultatai aptariami asmeniškai. Aktyviai skatinamas pasitikėjimas savimi ir savo kūrybiškumu. Dailės mokyklos meno pažinimo programų kryptį galima apibrėžti kaip „laisvos asmenybės ugdymą menu“. Svarbiausias principas – ne išmokti ir tuomet kurti, bet mokytis kuriant. O mokytis lengva tuomet, kai įdomu!

Siekiame, jog mokiniai smelktųsi į nepažintą meno pasaulį patirdami įspūdį. Suvokimo neįmanoma išmokti, jį galima tik patirti. Kuriant su nuostaba, susidomėjimu ir įkvėpimu, visos kitos būtinos žinios atsiranda savaime, pažymėtos ne sausu taisyklių mokėjimu, o nuovoka ir intuicija.

Tuo įsitikinę čia dirbantys mokytojai – profesionalūs dailininkai, siekiantys ne primygtinai diegti žinias, o dalindamiesi savo patirtimi ugdyti autentišką, laisvą ir užtikrintai visuomenėje besijaučiantį kūrybingą žmogų.