IEVA DAŠČIORAITĖ

ieva

ieva daščioraitė

grafikė

Ieva Daščioraitė (g. 1999) – menininkė, piešėja, grafikė. 2023 m. baigė grafikos bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje, toliau gilins žinias ir sieks magistro laipsnio.

Menininkę labiausiai domina piešinys kaip savarankiškas ir konceptualus projektas, atveriantis naujų požiūrių galimybes. „Piešimo menas man yra be galo intymus procesas. Instinktas piešti žmogui yra būtinas ir natūralus kaip kalbėjimas. Tai tiesioginis minties materializavimas ant popieriaus per gestą ir medžiagą.“
Daščioraitė kuria instaliacijas, skulptūras, tekstus, kurie apjungia vientisą meninę idėją. Dalyvauja nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose, konkursuose, kūrybinėse dirbtuvėse ir rezidencijose. 2023 m. paskirta vardinė Aistės ir Dariaus Daubarų premija, tais pačiais metais menininkė pristatė savo pirmąją personalinę parodą „Didysis sprogimas” Akademijos galerijoje.

„Mokyti ir mokytis – glaudžiai susiję procesai. Prisimenu savo pirmąsias dailės mokytojas, kurių dėka ne tik įgijau piešimo, tapybos, skulptūros įgudžių, bet ir atradau savo vietą pasaulyje. Kūryboje randu ramybę, kai pasiklystu nuolat skubančiame pasaulyje. Tikiu, kad dailės pamokos turi galią padėti formuoti orią, drąsią žingeidžią asmenybę.”

Mokykloje dirba nuo 2023 metų.