Vizija

VIZIJA

Kadaise menininkais buvome visi. Vaikystėje daugelis sukūrėme didžiausius ir galbūt vienintelius savo šedevrus, nė nežinodami, kas yra menas, kaip reikėtų piešti, ar turime tam gabumų. Deja, laikui bėgant, racionalumas, „žinojimas“ kas yra kas, o dažniausiai – baimė sunaikina kūrėją. Mūsų tikslas – padėti sugrįžti į autentišką savo kūrybos kelią, o jeigu juo jau einama – žengti kartu, dalintis žiniomis, patirtimi ir drauge džiaugtis naujais atradimais. Tikime, jog bendrystė, palaikymas ir mėgavimasis procesu augina asmenybę kur kas labiau nei konkurencija ir žūtbūtinis rezultato siekimas.

Čia laukiamas kiekvienas: tiek jau seniai menu besidomintis ir be kūrybos gyventi negalintis, tiek šiandien, galbūt pirmą kartą, pajutęs norą atrasti: meno pasaulį, kūrybos džiaugsmą… save.

Mokykloje nėra stojamųjų egzaminų ir darbai nevertinami balais – kiekvieno mokinio rezultatai aptariami asmeniškai, aktyviai skatinamas pasitikėjimas savimi ir savo kūrybiškumu. Visų mūsų siūlomų originalių meno pažinimo programų kryptį butų galima apibrėžti kaip „laisvos asmenybės ugdymą menu“. Svarbiausias principas – ne išmokti ir tuomet kurti, bet kuriant mokytis. O mokytis lengva tuomet, kai įdomu!

Siekiame, jog mokiniai smelktųsi į nepažintą meno pasaulį patirdami įspūdį. Suvokimo neįmanoma išmokti, jį galima tik patirti. Kuriant su nuostaba, susidomėjimu ir įkvėpimu, visos kitos būtinos žinios atsiranda savaime, tarsi iš niekur, pažymėtos ne sausu taisyklių mokėjimu, o nuovoka ir intuicija.

Tuo įsitikinę čia dirbantys mokytojai – profesionalūs dalininkai siekia ne primygtinai įdiegti žinias, o dalindamiesi savo sukaupta patirtimi ugdyti autentišką, laisvą ir užtikrintai visuomenėje besijaučiantį kūrybingą žmogų.