Lietuvos nacionalinėje Filharmonijoje nuo 2018 m. spalio mėn. eksponuojama Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos vaikų piešinių paroda ,,Gamtos garsai“.

Gyvosios gamtos garsų įvairovė stebina ir maloniai nuteikia, ramina. Gamtos muzika labai įvairi. O kaip ją išreikšti popieriaus lape? Nupiešti išgirsto garso jausmą, emociją? Brūkštelti liniją pieštuku ar teptuku? Nudažyti foną raudonai ar kita spalva? Prisiliesti pirštu tarsi spustelti fortepijono klavišą?
Parodoje ,,Gamtos garsai“ 7-10 metų vaikai įsivaizduoja labai įvairius garsus: paukščio čiulbėjimą, medžių ošimą, vandens tyvuliavimą, šakos trekštelėjimą, šnarančio nendryno ir kitus, vaizduoja juos keliais teptuko brūkštelėjimais, linijomis, spalvotomis dėmėmis, piešia konkrečius daiktus, gyvius. Ekspozicija – spalvinga, žvelgiant į piešinius kiekvienas jų atskleidžia individualumą, pasikartojimai sudaro vientisą darbų ciklą.

Dėkojame Lietuvos Nacionalinės Filharmonijos koncertų skyriaus vyr. vadybininkei, projektų ,,Visai šeimai” koordinatorei Birutei Urbonienei. Rengiame ne tik parodas, bet dalyvaujame ir įvairiuose projektuose. 2018 metais pavasarį Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos moksleiviai kartu su vadove, dailininke Jūrate Stauskaite piešė ant scenos projekto ,,Menų pakylėti” metu.

Parodą parengė Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos mokytoja Inga Dargužytė, talkino Mantas Televičius.