Ką reiškia vaizduojamasis menas, kodėl pirmieji mus pasiekę žmogaus buvimo žemėje ženklai neišvengiamai susiję su plastine kūryba?  Kodėl net kelerių metukų vaikui didžiausia laimė palikti savo pėdsakus  – linijas ant popieriaus? Į šiuos ir daugybę kitų klausimų nėra vienareikšmiškų atsakymų.
Laikui bėgant, racionalumas, ,,žinojimas“ kas yra kas, o dažniausiai baimė užmuša menininką žmoguje. Čia pristatoma programa yra bandymas padėti mažam vaikui įeiti į kūrybos, pirmiausia vaizduojamojo meno pasaulį. Programa skirta Vaikų dailės studijai, esančiai prie J. Stauskaitės jaunimo dailės studijos, kurios kryptį galima būtų apibrėžti kaip ,,laisvos asmenybės ugdymas menu“.
Nors iš pradžių ji buvo taikoma vien vaikams (5-12 m.). vėliau pagrindiniais principais pradėta remtis ir paauglių grupėse (12-17 m.). Praktika rodo, kad panašiai dirbti, atsižvelgiant į grupės amžių ir išsilavinimo lygį, galima drąsiai ir su suaugusiais.

 

VEGA VAIČIŪNAITĖ. DAILĖS MOKYMO PROGRAMA. Leidybos centras. Vilnius. 1994.