JAUNIMO KŪRYBOS ALMANACHAS „VĖJAS“

vejas-Nr4-98_tinklapiui

JAUNIMO KŪRYBOS ALMANACHAS ,,VĖJAS“

esė, straipsniai, mintys, eilės, piešiniai

Jaunimo kūrybos almanacho ,,Vėjas“ pirmasis numeris pasirodė 1992 metais.  Tai buvo plonytis, neišvaizdus leidinukas, vos aštuonių puslapių, spausdintas kopijavimo aparatu, rišamas rankomis. Jame buvo publikuota dailės studijoje besimokančių jaunuolių kūryba: grafika, piešiniai, rašiniai, eilėraščiai, apmąstymai apie dailės kūrinius, knygas, performansus.

MOKINIŲ MINTYS IŠ ALMANACHO ,,VĖJAS“

Meną daryti iš meno – tas pats, kas sviestas sviestuotas, bet įdomu. Pirmą kartą pabandžiau muziką tapyti – patiko. Norėčiau nutapyti aviakatastrofos garsą, bet turbūt spalvų neužtektų. Man šviesiausia muzika – angeliukai, grojantys arfomis. Juozas Brunza (Nr.2, 1994)

Apie mokytojus kurie mokė:
Apie juos turbūt pirmiausia galėjau papasakoti, nes jie mieli ir stropūs ,,nors prie širdies dėk: buvo. Visko mus išmokė, patirtimi nuoširdžiai pasidalijo… 
Ko aš išmokau:
Be visų praktinių – rankų darbų užsiėmimų, kuriuos aš jau minėjau, išmokau susitarti su savimi, įsiklausyti į muziką ir tamsą, nebijoti miškų ir laukti, laukti. Gal permainų, gal meilės. 
Malvina Jelinskaitė (Nr. 4, 1998) 

Nuostabu dirbti gamtoje, kurti iš jos pačios. Aš niekada prieš tai neglosčiau medžių, nekalbinau žolių, nejutau taip stipriai, kad myliu seną beržą ar tą pilką ežerą. Ir kai vėjas šiurena žoles, dabar tikiu, kad jos šnabžda man… Ūla Tornau (Nr.3, 1996) 

Kaip aš suprantu tapybą?
Aš manau, kad nesuprantu tapybos. Tapyba – tai spalva. Man kartais atrodo, jog ir pati gamta yra gyva, beribė tapyba.  Mane žavi kai kurie darbai, kaip pvz., K. Mone Ruano katedra vidudienį ir vakare, ar Van Gogo ,,Raudonieji arklio vynuogynai“. Man vis dėlto labiausiai  patinka modernizmas. Šagalas, Diksas, tačiau patys ,,galbūt mėgstamiausi“ yra Matisas ir Mondrianas (ir vis, matyt, dėl savo spalvų)…  Norėjau nuklysti į pasaulio tapybą, nes atvirai pasakius, per daug nesižaviu lietuviais. Išimtis – Čiurlionis.  Jo darbai nepaprastai subtilūs. Atrodo, nėra nieko juose ypatingo, bet jie sukuria tokią atmosferą, ir pajunti jų galią tame paprastume. Vieni didelę reikšmę skiria šviesai, kiti… Tai galbūt priklauso nuo stiliaus, mokyklos, paties tapytojo. Asta Binkauskaitė. 

JAUNIMO KŪRYBOS ALMANACHAS ,,VĖJAS’ (esė, straipsniai, mintys, eilės, piešiniai). Parengė mokyklos mokytojai Jūratė Stauskaitė, Aldona Dapkutė, Audrius Gražys, Albertas Gurskas, Ramunė Kmieliauskaitė, Algis Lankelis, Elona Lubytė, Deimantas Narkevičius,  Nijolė Nevčesauskienė, Ieva Pleikienė (Antanavičiūtė), Nijolė Radzevičienė, Vega Vaičiūnaitė, Kęstutis Vasiliūnas, Kazimieras Venclovas, Kazys Venslovas.