Rūta Vadlugaitė (g. 1994 m. ) baigė Vilniaus dailės akademijoje tapybos magistrantūros studijas.
Dirbo tapybos restauratore Šiaulių „Aušros“ muziejuje, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, vedė dailės terapijos užsiėmimus Šakių vaikų globos namuose.
Bendradarbiaujant su „Contour Art Gallery“ dalyvavo ArtVilnius meno mugėse (2017-2019 m. ), parodose Lietuvoje bei užsienyje. Surengusi dvi personalines parodas Madride ir Vilniuje.

Jauna menininkė savo kūryboje atsigręžia į tapybos kūrinio, kaip objekto tyrinėjimą. Abstrahavimas virsta abstraktumu ir į pirmą vietą iškyla naujos priemonės.
,,Mane domina pati tapybos medija, jos samprata. Permąstydama tapybą, kaip tuo pačiu metu esant ir kūrybos priemone ir tikslu, išskiriu jos vidines ir išorines sudedamąsias dalis – tai, be ko negalėtų “įvykti” tapyba. Vidinėmis laikau: spalvą, šviesotamsą, erdvę, o išorinėmis: porėmį, formato pasirinkimą, grunto sluoksnius, pagrindo (drobės ar medžio) ir dažo paviršių. Kūrybiniame procese išskaidymama ir vėl surinkdama šias dalis konstruoju vaizdą, kuris yra tiek pat konkretus kiek ir abstraktus. Taigi anksčiau įvardytos tapybos dalys ir tampa pagrindine kūrybos tema, kuri atspindi pačią save. Tapyba rodo savęs rodymą ir rodosi sau pačiai; nutapytas vaizdas yra ir terpė, ir tarpininkas. Todėl kiekvienas paveikslas man – tai tapybos metafora” – sako Rūta Vadlugaitė.

Mokykloje dirba nuo 2019 m. Dėsto vaikų grupėms.