PAULĖ VAITKUTĖ

PAULĖ VAITKUTĖ

Dėstytoja

Paulė Vaitkutė (g. 1996) – grafikė, tarpdisciplinio meno atstovė.

Baigė Grafikos bakalauro ir magistrantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje.

Kūryboje siekia atrasti jungtis tarp meno ir mokslo, jausmų ir proto paliečiant tokias sritis kaip psichologija, gamtos mokslai, biologija, chemija bei filosofija. Menininkė tiki, jog menas persipindamas su kitomis disciplinomis gali padėti pamatus kitokio pasaulio pažinimui, pasiūlyti įgalinti naujus aplinkos ir savęs pažinimo būdus per menines praktikas.

Dažnai naudodama netradicines, grafikos technologijoms nebūdingas medžiagas menininkė tiria pačios grafikos kaip disciplinos ribas aiškindamasi ne procesualumą, bet grafikos technologijas kaip pasaulio mąstymo ir matymo būdą. Meniniai projektai nuolat persipina su gamtos ir žmogaus, kultūros ir natūros, gyvūno ir žmogaus santykio temomis.Menininkės kūryba pasižyminti įvairialypiškumu apimdama platų spektrą: dailininko knygas, instaliacijas, skulptūras, objektus-artefaktus, piešinius, trumpametražius video.

Paulės Vaitkutės kūryba yra pristatoma skirtingose viešose erdvėse ir galerijose, o meninė praktika 2019 m. pelnė Ary Stillman stipendiją.

Menininkė aktyviai dalyvauja meno lauke nuo 2018 m.