Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos ir Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijos 2018 metų kūrybinių vasaros stovyklų
TORNADAS jau praūžė!

Pusdienio ir dienos stovyklos

Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykloje įvyko 5 kūrybinės dienos stovyklos birželio 11 – liepos 13 dienomis, kuriose siautė spalvų siautulys, formų virsmas, dizaino skersvėjis, simbolių liūtis, modernizmo viesulas. Stovyklautojai dalyvavo įvairiose kūrybinėse programose: maišė spalvas, išbandė 1000 atspalvių, piešė spalvotą nuotaiką,  susipažino su abstrakčiąja tapyba, tamsa ir šviesa, spalvomis iš ,,virtuvės spintelės“, lipdė, kūrė pagal  L. Kerolio „Alisa stebuklų šalyje“. „Beprotiška arbatėlė“ pasakojimą, rašė kaligrafiškai, apsilankė edukacijose (Taikomosios dailės muziejuje, Anastasijos ir Antano Tamošaičių galerijoje ,,Židinys“), raižė linoleumą, spausdino su presu, susikūrė autorinius marškinėlius ir lininius maišelius. Paskutinėse stovyklos programose ,,Simbolių liūtis“ ir ,,Modernizmo viesulas“ vaikai mokėsi suprasti valstybingumo simbolius, aptarė spalvų simbolines reikšmes, aiškinosi ModernArt, modernDAY, modernExperience: kas yra modernus menas ir kaip jį suprasti?
Kūrybinių vasaros dienos stovyklų tornadas praūžė iš ties nuotaikingai, ekspresyviai ir kūrybingai! Stovyklos vadovams talkino savanoriai Vilniaus dailės akademijos grafikos katedros studentai, neleido nuobodžiauti Vilniaus kolegijos studentės kviesdamos žaisti judrius žaidimus.

Pačių mažiausiųjų pusdienio stovyklos sulaukė didelio dėmesio ir pasisekimo. 3-6 metų dalyviai smagiai laiką leido su edukatore Sigita Emile Bausiene dirbdami įvairiomis technikomis, žaisdami, šėldami, klausydami pasakų, tapdami jų herojais ir kiekviena jų diena įgaudavo vis kitokią spalvą.

Išvažiuojamoji kūrybinė vasaros stovykla

Vasaros įkarštyje (liepos 1-10 d.) drąsiausieji ir smalsiausieji paaugliai ir jaunimas (12-15 m.) leidosi į įspūdingą nuotykį tarptautinėje vasaros stovykloje ,,Genas -Lietuva“ Kaltanėnuose, ugdymo ir turizmo centre (Švenčionių raj.). Dalyviai iš Lietuvos, Švedijos, Prancūzijos, Lenkijos, Airijos ir Rusijos dešimt dienų kūrybingai praleido laiką, susipažino su Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos ir istorijos lobiais, keliavo dviračiais, baidarėmis. Stovyklą vedė žymi, šiuolaikinio meno atstovė, tapytoja Jurga Barilaitė. Jų nuoširdžiuose ir įspūdinguose piešiniuose atsispindėjo stovyklos nuotaika, kurią galėsite pamatyti lapkričio mėnesį parodoje Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje.

NUO RUGSĖJO MĖN. KVIEČIAME SUGRĮŽTI Į DAILĖS STUDIJAS!