EXPERIMENTA!

Daugianacionalinė šiuolaikinio meno jaunimo trienalė, kuri įvyko 2011 m. Europos Kultūros sostinėje – Taline.

ieva cernauskaitė lietuvos nuotaikos

Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykla E! projekte dalyvavo kaip partnerė ir eksperimentavo kartu su Jyvaskyla, Suomijos (Jyväskylän kaupungin kuvataidekoulu) ir Rigos (Mara Muizniece Riga School of Art) dailės mokyklomis. EXPERIMENTA! paroda vyko balandžio 26 – birželio 14 dienomis. E! parodos dalyviai – 14-19 metų jaunimas iš Lietuvos, Estijos, Latvijos, Rusijos, Bulgarijos, Pietų Korėjos, Portugalijos, Islandijos, Kanados, Vokietijos, Turkijos, Airijos.Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos grafikos darbų ciklus E! parodai sukūrė grafikės, dailės mokytojos Ingos Dargužytės mokinės: Aida Komkaitė (ciklas ,,Sutartinės“), Ieva Černauskaitė (,,Lietuvos nuotaikos“). Jaunimo grupės komandos (Indrė Piragiūtė, Milda Valiukonytė, Justina Davolytė, Gabrielė Rinkevičiūtė, Greta Putramentaitė, Justinas Šukaitis, Justas Papučka, Eglė Driukaitė, Mantas Valančius) linoraižinio technika atlikti atspaudai pavirto bendru lietuvių, suomių, latvių kūriniu, pavadintu ,,Kubikas-rubikas“ (idėja mokyt. Inga Dargužytė).

www.eksperimenta.net