JŪRATĖ STAUSKAITĖ

Juratė stauskaitė

Mokyklos įkurėja, grafikė

Mokyklos įkūrėja ir vadovė J. Stauskaitė (g. 1947 m.) 1965-1971 m. studijavo Vilniaus Dailės Institute, kur įgijo grafikės specialybę. Privačią ugdymo įstaigą – VŠĮ ,,Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklą“ J. Stauskaitė įsteigė 1991 m. Nuo 2003 m. ji yra ir VŠĮ ,,Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija“ įkūrėja ir meno vadovė. Aktyvi parodų Lietuvoje ir užsienyje dalyvė. Surengė virš 60 personalinių parodų, tame tarpe, Norvegijoje, Vokietijoje, Čekijos Respublikoje, Belgijoje, Graikijoje, Kanadoje. Dalyvavo tarptautinėse grupinėse grafikos parodose.

Menininkės darbuose vyrauja moterų-paukščių tematika: vaizduojamos būtybės, turinčios moters kūną, paukščio galvą ir sparnus. Darbai labai ekspresionistiški, kas nėra būdinga grafikos atstovams. Vyrauja linijų ir dėmių motyvai, siekiant įtaigaus minimalizmo. Pastaruoju metu menininkė daug dėmesio skiria laisvo, ekspresyvaus piešinio raiškai, taip pat tapybai ir akvarelei. Rašo spaudoje kultūrinius straipsnius ir esė, dalyvauja radio ir TV laidose.

Apdovanojimai:
2001 m. apdovanota Vilniaus m. Šv. Kristoforo statulėle už nuopelnus švietimui.
2009 m. Lietuvos Kultūros ministerijos premija už geriausius metų projektus vaikams ir jaunimui.
2011 m. Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Vytauto Didžiojo ordinas už nuopelnus Lietuvai.
2011 m. Lietuvos Vyriausybinė kultūros ir meno premija.
2017 m. Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Darbus įsigiję: Nacionalinis meno muziejus (Vilnius, Lietuva); M. K. Čiurlionio muziejus (Kaunas); Modernaus meno muziejus (Ludwiks Museum, Koln, Vokietija); Nacionalinė galerija Prahoje (Čekijos respublika); Modernaus meno muziejus Naujajame Orleane (JAV); Viešoji biblioteka Niujorke (USA); Modernaus meno muziejus Niujorke (JAV); Modernaus meno centras (MMC); privatūs kolekcionieriai.