Inga DARGUŽYTĖ

Foto Eglė Kuckaitė

Inga Dargužytė (g. 1974 m.) Šiaulių Pedagoginiame Institute (dabar ŠU) baigė dailės ir darbų specialybę (1997), Vilniaus dailės akademijoje grafikos magistrantūrą (1999).  Nuo 2000 m. – dailės vyr. mokytoja. Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykloje dirba direktorės pavaduotoja mokymo reikalams, dėsto vaikų ir paauglių grupėms.

Inga Dargužytė piešia nuo septynerių metų, grafika susidomėjo studijuodama Šiauliuose. Ji kuria mažosios grafikos darbus, estampus, popieriaus objektus. Nuo 2000 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Menininkė ypač domisi gamta, peizažu. Įvairių aplankytų šalių (Islandija, Danija, Suomija, Škotija, Ispanija, Armėnija) gamtos motyvai ir kultūriniai skirtumai tampa pagrindine jos grafikos lakštų idėja. Darbuose gausa šiaurietiško peizažo detalių, formų, atspaudai labai minimalūs, išgryninti, abstraktūs. Surengusi 25 personalines parodas, dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje.

Mokykloje dirba nuo 2006 metų.