Apie mokyklą

Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykla įkurta 1991 metais ir yra pirmoji privati mokykla po nepriklausomybės paskelbimo. Čia nėra stojamųjų egzaminų ir darbai nevertinami balais – kiekvieno mokinio rezultatai aptariami asmeniškai. Mokymo programa grindžiama tradicinio ir šiuolaikinio meno pažinimu ir meno istorijos pagrindais. Aktyviai skatinamas individo kūrybingumas ir pasitikėjimas savo galiomis. Norintiems pasirengti studijoms aukštesnėse meninio ugdymo institucijose sudarome sąlygas papildomų įgūdžių lavinimui: akademinio piešimo, grafikos, tapybos, kompozicijos srityse ir kt.Jurate-Stauskaite_pakoreguotasMokyklos įkūrėja ir vadovė – dailininkė Jūratė Stauskaitė (g. 1947 m.). Aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, rengia personalines parodas, yra pelniusi tarptautinių apdovanojimų. Kuria grafikos ir piešinių serijas, tapo, iliustruoja poezijos, prozos ir vaikų literatūros knygas, rašo spaudoje, bendradarbiauja radijuje ir televizijoje. Apdovanota Vilniaus miesto Šv. Kristaforo statulėle už nuopelnus švietimui (2001 m.), Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premija už geriausiai parengtus edukacinius projektus vaikams ir jaunimui (2010 m.), Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi (2011 m.), Vyriausybės kultūros ir meno premija (2011 m.), Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ (2016 m.).

Aprūpiname medžiagomis ir darbo priemonėmis. Pas mus galima užsisakyti vienetines ar kolektyvines kūrybines pamokas. Siūlome įsigyti dovanų kuponus. Mokykla savo veiklą plėtoja vaikų ir jaunimo meno galerijoje „Vėjas“. Čia vyksta mokytojų ir mokinių visuomeninė – kūrybinė veikla: plenerai, akcijos, parodos, vasaros kūrybinės stovyklos, ekskursijos. Leidžiamas kūrybos žurnalas „Vėjas“, metodiniai leidiniai dailės mokytojams. Dėstytojai bendradarbiauja su leidyklomis parengiant dailės mokymo vadovėlius bendrojo lavinimo mokykloms. Dailės mokykla yra nepelno siekianti viešoji įstaiga, kurios pagrindines pajamas sudaro mokinių mokestis už mokslą, įvairių fondų bei privačių asmenų parama.

Mokykloje veikia specializuota biblioteka. Joje rasite informaciją apie Lietuvos ir užsienio šalių dailės, architektūros, kino, fotografijos meną. Biblioteką sudaro apie 1000 vienetų leidinių.