Janas  (lot. Iānus) – antikos mitologijoje šis vardas priklausė vartų, durų, pradžios ir pabaigos dievui. Janas simbolizuodavo pasikeitimą: praeities į ateitį, vienos būsenos į kitą, požiūrio, pasaulėžiūros. Jis taip pat buvo pradžios dievas: pirmojo metų mėnesio (metų pradžia), žmogaus gimimo (gyvenimo pradžia), vestuvių (santuokos pradžia), meldžiantis dievams buvo minimas pirmasis (maldos pradžia). Janas simbolizavo ne tik pradžią ar pabaigą, bet ir vidurį: tarp barbariškų ir civilizuotų kraštų, kaimo ir miesto vietovių, jaunystės ir pilnametystės.

,,Nesuorganizuoti šios parodos buvo neįmanoma. Augindama šią meno armiją pastebėjau greitai plintantį progreso virusą. Didžiuojuosi rezultatais ir negaliu jais nepasidalinti. Per neilgą dviejų metų laikotarpį jaunieji menininkai įgavo didelį pagreitį, jų darbai ėmė sparčiai gerėti, o mintys ir saviraiška – pasiekė aukštą išsilaisvinimo lygį. Pristatome jaunasias meno pajėgas, kurias subūrė Jūratės Stauskaitės vaikų ir jaunimo dailės mokykla, o paruošė jaunimo grupės vadovė ir mokytoja Dalia Juodakytė.
Mokydama labai daug išvystu, apmąstau ir pradedu suvokti kitaip, tad kartais man kyla klausimas: kas ką daugiau išmoko – aš mokinius ar jie mane? Ši paroda yra rezultatas turiningų ir įdomių įvykių, vadinamų pamokomis. Man tai – daugiau nei pamokos, nes jų metu užsimezgęs ryšys ir dialogai tarp mokytojo ir mokinio veda į priekį abu.
Grįžtant prie Jano – mūsų juslės – tai durys į pasaulį, kuriomis pasinaudojus, galima atverti dar vienas duris – meno pasaulio duris. To ir mokomės – matyti, jausti, užuosti, skanauti, prisiliesti, išgirsti, įsivaizduoti, perteikti, mąstyti, varstyti visas duris pirmyn ir atgal bei klaidžioti turtingais realybės, meno ir vaizduotės koridoriais“.

Parodoje dalyvauja: Nora Molytė, Austė Kaušytė, Elzė Auglytė, Aleksandra Stogevičiūtė, Augustė Verikaitė, Karolis Narušis, Pijus Dulskis, Viktoras Dambrauskas, Raminta Šiaučiulytė, Jorūnė Žiobaitė, Marija Banaitytė, Eva Irens, Emilė Juodzevičiūtė, Rugilė Zagorskaitė, Antanas Patašius, Eva Praškevičiūtė, Vaiva Sirgedaitė, Gabrielė Marija Valaitytė, Augustė Samoilovaitė, Ignė Mikalauskaitė, Daumantas Ališauskas.

Parodos kuratorė: Dalia Juodakytė

Pasidalinkite su draugais